کمیته اخلاق رأی می‌دهد، فدراسیون فوتبال زیر بار نمی‌رود/ اختلافات بالا گرفت

هوادار گزارش می دهد، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آرایی را صادر می‌کند که خوشایند ارکان این فدراسیون نیست و فدراسیون هم زیر بار این آرا نمی‌رود.

کمیته اخلاق رأی می‌دهد، فدراسیون فوتبال زیر بار نمی‌رود/ اختلافات بالا گرفت

به گزارش تسنیم، اختلاف نظر میان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با برخی ارکان این فدراسیون اوج گرفته است. اختلافات بالا گرفته و با هر اقدام از سوی کمیته اخلاق، تعدادی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال واکنش نشان می‌دهند.

آنچه مسلم است، اینکه کمیته اخلاق به عنوان رکن قضایی فدراسیون فوتبال باید استقلال داشته باشد. اختلاف نظرهای اخیر نیز نشان می‌دهد استقلال کمیته اخلاق حفظ شده، اما چه مسائلی باعث بروز برخی اختلافات و مشکلات شده است؟ کمیته اخلاق مدت‌هاست که آرای خود را نه از کانال‌های ارتباطی فدراسیون فوتبال، بلکه از راهی که خودش تصمیم می‌گیرد اعلام می‌کند. هرچند شاید این شکل از اعلام آرا نیز دلایلی دارد که ریشه در همان اختلافات داخلی داشته باشد.

آخرین رأی کمیته اخلاق در خصوص اتفاقات فینال جام حذفی بوده که محرومیت ۵ ساله حیدر بهاروند، ۲ ساله سعید فتاحی، محرومیت ۶ ماهه مالک و مدیرعامل داماش و جریمه نقدی عبدالکاظم طالقانی را به دنبال داشته است. رأیی که مورد اعتراض این افراد نیز قرار گرفته و البته مانند برخی آرای قبلی، این تصمیم نیز از سوی کانال‌های رسمی و ارتباطی فدراسیون فوتبال منتشر نشده است.

پیش از این هم رأیی در خصوص علی کفاشیان و عباس ترابیان در ارتباط با پرونده حق پخش تلویزیونی از سوی کمیته اخلاق صادر شده بود که اختلافاتی را در فدراسیون فوتبال نشان داد. واکنش نسبت به این رأی کمیته اخلاق حتی با اطلاعیه رسمی فدراسیون فوتبال روبه‌رو شد که اعلام کرد تا زمانی که رأی در کمیته استیناف بررسی نشود، رسمی نخواهد بود. درباره محرومیت سعید فتاحی از سوی کمیته اخلاق نیز ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون واکنش نشان داده و گفته بود آرایی از نظر آنها رسمیت دارد که روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر شوند. امروز هم محمود اسلامیان به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون اعلام کرده کمیته اخلاق تصمیماتی می‌گیرد که با آبروی افراد بازی می‌شود. در این باره البته گفته می‌شود که برخی آرا به مسئولان فدراسیون داده شده اما فدراسیون آرا را اعلام نکرده است.

فدراسیونی‌ها اعتقاد دارند شیوه اطلاع رسانی کمیته اخلاق در برخی موارد به گونه‌ای بوده که گاهی اوقات با آبروی افراد بازی می‌شده و به همین دلیل گفته می‌شود مهدی تاج از کمیته اخلاق خواسته که آرا به شیوه فعلی از سوی این کمیته اعلام نشود اما این اتفاق رخ نداد تا اختلافات در فدراسیون فوتبال بیش از گذشته شود. نکته دیگر اینکه پس از صدور آرا از سوی این کمیته، شاهد اجرایی  شدن آنها نبوده‌ایم همانند ماجرای محرومیت فتاحی و البته اظهار نظر امروز حیدر بهاروند که اعلام کرده رأی کمیته اخلاق ضمانت اجرایی ندارد. ضمن اینکه در برخی اوقات هم شاهد شکسته شدن آرای کمیته اخلاق در کمیته استیناف بوده‌ایم.

باید دید اختلافات داخلی میان کمیته اخلاق و ارکان فدراسیون فوتبال تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا آرای کمیته اخلاق در خصوص برخی ارکان فدراسیون اعمال می‌شود یا باید منتظر اتفاقات دیگری باشیم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

نوازی: نه تنها استقلال، بلکه هیچ تیمی در ایران ستاره ندارد/ برای استقلال بهتر از غلامی وجود نداشت؟!

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۵۷

هوادار گزارش می دهد، محمد نوازی، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران معتقد است که هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی بازیکن بزرگ و ستاره ندارند.

برتری خارج از خانه دیناموزاگرب در غیاب محرمی

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۵۲

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال دیناموزاگرب گام بلندی برای حضور در فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برداشت.

تساوی السیلیه قطر برابر حریف الجزایری با گلزنی کریم انصاری‌فرد

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۵۰

هوادار گزارش می دهد، تیم السیلیه قطر در دیدار تدارکاتی خود برابر حریف الجزایری به تساوی بسنده کرد.

۳ شرط مهم فدراسیون فوتبال برای جذب بازیکنان خارجی توسط باشگاه‌ها اعلام شد

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۳۹

هوادار گزارش می دهد، در نشست روز گذشته کارگروه ویژه بازیکنان خارجی باشگاه‌ها باید ۳ شرط مهم را برای جذب بازیکنان خارجی رعایت کنند.

دو مسابقه ذوب آهن قبل از بازی با الاتحاد عربستان

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۳۶

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال ذوب آهن قبل از بازی با الاتحاد عربستان دو مسابقه دیگر برگزار می کند.

انصراف فولاد خوزستان از جام شهدا

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۳۴

هوادار گزارش می دهد، شاگردان نکونام از حضور در رقابت فوتبال ۴ جانبه جام شهدا انصراف دادند.

شرط مصلح برای فسخ با پرسپولیس؛‌ نصف مبلغ قرارداد به صورت نقد!

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۲۹

هوادار گزارش می دهد، بازیکن مازاد تیم پرسپولیس نیمی از مبلغ قراردادش را برای فسخ با این باشگاه درخواست کرده است.

پرهیزکار مدیر اجرایی باشگاه نساجی شد

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۲۷

هوادار گزارش می دهد، مدیر اجرایی باشگاه نساجی مازندران انتخاب و معرفی شد.

ایران ۶ کرسی دیگر در AFC گرفت/ ریاست یکی از کمیته‌ها در اختیار تاج

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۸

هوادار گزارش می دهد، کنفدراسیون فوتبال آسیا عضویت ۶ ایرانی دیگر در کمیته‌های این کنفدراسیون را تأیید کرد.

اتفاق عجیب برای بازیکن جدید استقلال

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۵

هوادار گزارش می دهد، در تمرین امروز تیم استقلال اتفاق عجیبی برای بازیکن جدید این تیم رخ داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد