کولاکوویچ: شهرام محمودی بعد از لیگ ملت ها می آید- نسبت به پارسال تیم بهتر شده

سرمربی تیم ملی والیبال امروز در حاشیه تمرین در باره شرایط تیم ملی ، بازیکنان با تجربه و جوان و لیگ ملت های والیبال با خبرنگاران صحبت کرد.

کولاکوویچ: شهرام محمودی بعد از لیگ ملت ها می آید- نسبت به پارسال تیم بهتر شده

به گزارش هوادار، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی مردان ایران در حاشیه تمرین روز سه شنبه تیم ایران پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح صحبت های او در ادامه می آید:

صحبت های اولیه

خوشحالم که دوباره در کنار شما(اصحاب رسانه) حضور دارم و فرصت ملاقات با شما فراهم شده است. از ۱۹ فروردین تمرینات ما آغاز شده و تمرینات خوبی را سپری کردیم. اگر با سال گذشته مقایسه کنیم، تیم شرایط بدنی بهتری دارد و بازیکنان تیم دوم ما با شرایط بهتری به اردو آمدند. از بازیکنان تشکر می کنم که آمادگی خوبی داشتند و این موضوع باعث امیدواری من شده است. ما بازیکنانی در نوجوانان و جوانان داریم که بعد از تمرینات ما به تیم های خود اضافه می شوند. بازیکنانی که بیرون هستند به ما در زمان های مقرر اضافه می شوند. ما تمرینات خود را تا قبل از شروع مسابقات ادامه می دهیم و ما هنوز نتوانستیم دیدار دوستانه ای را برای حضور در لیگ ملت ها فراهم کنیم و مسابقات اروپایی فعلا ادامه دارند.

کمبود دیدارهای دوستانه

شرایط ما با شرایط تیم های دیگر یکسان است. البته شاید آنها یک یا دو بازی داشته باشند اما ما باید شرایط خود را با وضعیتی که داریم، تطبیق دهیم. ما در لیگ ملت ها مسابقات زیادی داریم و با این مسابقات در شرایط آمادگی قرار می گیریم.

ادامه روند جوانگرایی

ما نمی توانیم روند اضافه کردن بازیکنان جوان را متوقف کنیم و باید این روند برای آینده ادامه داشته باشد. بازی در تیم بزرگسالان برای آینده والیبال ایران بسیار مهم است. ما به این بازیکنان در آینده فرصت می دهیم و اینکه ادامه پیدا کند، به خود آنها بستگی دارد. تیم بزرگسالان نیاز به خون تازه دارد و ما برای چند سال آینده برنامه داریم. بازیکنان با تجربه در کنار جوانان حضور دارند تا آنها پیشرفت کنند. ایران بازیکنان جوان و استعدادهای زیادی دارد که آنها کیفیت خوبی هم دارد که این موضوع را نتایج تیم ملی در رده های پایه نشان می دهد. ایران می تواند در ۱۰ سال آینده تیم خوبی داشته باشد. امسال خیلی از بازیکنان برای پیشرفت کردن لژیونر شدند که این موضوع به پیشرفت والیبال ما کمک می کند. امیدوارم جوانان نیز لژیونر شوند زیرا به این موضوع برای پیشرفت نیاز دارند. همچنین برای بازیکنان با تجربه مانند معروف، موسوی و دیگران بسیار مهم است که لژیونر باشند.

دعوت از بازیکنان نیمکت نشین مانند توخته؟

توخته اکنون اینجا حضور ندارد. او بازیکنی است که در مسابقات قهرمانی جهان در تیم ما حضور داشت اما در باشگاه خود حضور نداشت و در لیست ما حضور ندارد. البته ما نمی توانیم او را بکشیم و ایشان در لیست ما حضور دارند اما در اردو نیستند. او در تیم نوجوانان و جوانان حضور دارد و سپس وضعیت او مشخص می شود.

هدف در لیگ ملت ها

مسابقات لیگ ملت ها امسال با ۱۶ تیم و با شرایط سخت برگزار می شود اما این مسابقات بسیار جذاب است. شرایط سخت است اما ما می رویم تا بهترین نمایش خود را داشته باشیم.

زمان بازگشت شهرام محمودی؟

درباره شهرام محمودی در گفت و گو با سایت فدراسیون توضیحات خود را ارائه کردم. ایشان بعد از مسابقات لیگ ملت ها به ما اضافه می شوند. ایشان آسیب دیده هستند و با فیزیوتراپ کار می کنند تا آماده شوند و برای مسابقات انتخابی المپیک به ما اضافه خواهند شد. ایشان در لیست ما برای لیگ ملت ها حضور دارد و ما شرایط ایشان را بررسی می کنیم اما هدف ما حضور او در انتخابی المپیک است. من درباره شهرام محمودی توضیح دادم. شهرام محمدی داستان متفاوتی داشته و در دو سال گذشته آمادگی حضور در تیم ملی را نداشت و امسال نیز گفت که می خواهد برای ایران بجنگد. من رابطه خوبی با شهرام محمودی دارم و او بازیکنی حرفه ای است. بازیکنان زیادی از بازیکنان قدیمی هستند که آمادگی جسمی و ذهنی نداشتند اما مثلا بازیکنانی مانند موسوی و معروف این آمادگی را داشتند. موسوی بازیکنی بود که مصدومیت های زیادی را تجربه کرد اما با تمام توان به تیم ما کمک کرد اما محمودی واقع بین بود و واکنش دیگری را به مصدومیت داشت.

تغییرات متعدد در فدراسیون

تغییرات در راس فدراسیون والیبال مشکلی در کار من ایجاد نکرده و تلاشم را ادامه می دهم. اگر من ۱۰۰ سال هم اینجا باشم، کارم را با تصویری که برای آینده والیبال ایران دارم، انجام می دهم. اینکه رییس فدراسیون عوض شده، مشکلی برای من ایجاد نمی کند و لطمه ای به کار ما وارد نخواهد کرد. شاید همین فردا به من بگویند به خانه برگرد، اما تا زمانی که هستم، تلاشم را انجام می دهم.

 

هدف تیم ملی والیبال ایران در ۲۰۱۹؟

لیگ ملت ها، انتخابی المپیک، جام ملت ها، جام جهانی و شاید انتخابی المپیک دوم را پیش رو داریم. هیچ تیمی نمی تواند همیشه بهترین سطح را داشته باشد و هدف اصلی ما آمادگی کامل برای انتخابی المپیک است و به همین دلیل شهرام محمودی برای ما اهمیت زیادی دارد. از آقای غفور راضی هستیم اما هدف ما المپیک است و به بازیکن مطمئنی مانند محمودی نیاز داریم.

افزودن نظر

اخبار والیبال

والیبال نشسته قهرمان جام جهانی پارالمپیک شد/ والیبالیست ها در صدر نظرسنجی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۳:۱۲

هوادار گزارش می دهد، رشته والیبال نشسته در نظرسنجی آنلاین توانست به عنوان برترین رشته پارالمپیکی انتخاب شود.

رضایی: تقدیر جهانی پاراوالیبال از ۸ ایرانی، دیپلماسی ورزشی بود/ تغییرات همیشه وجود دارد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۵۰

هوادار گزارش می دهد، دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: تقدیر جهانی از ۸ چهره والیبال نشسته ایران یک دیپلماسی ورزشی بود.

۱۱ خردادماه، آخرین مهلت پرداخت بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۴۸

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون والیبال ایران برای پرداخت بدهی سرمربی سابق خود تا ۱۱ خردادماه زمان دارد.

رقابتهای والیبال نشسته مجازی برگزار می‌شود

۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۱۲:۲۶

هوادار گزارش می دهد، با برنامه ریزی انجمن والیبال نشسته، مسابقات مجازی والیبال نشسته برگزار می شود.

لیگ ملت‌های والیبال| برنامه سال ۲۰۲۱ اعلام شد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برنامه لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد که این رقابت‌ها در گروه مردان از ۲۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

اسفندیار: با معروف هم مشورت کردم/ با کریمی از اعتبار والیبال ایران دفاع می‌کنیم

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۰۸:۳۲

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده ملی‌پوش تیم والیبال گرین‌یارد گفت: برای انتخاب تیم فصل آینده‌ام با کاپیتان تیم ملی هم مشورت کردم.

عطایی: در والیبال ایران فقط ۳ باشگاه به معنای واقعی باشگاه‌داری می‌کنند

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۰۷:۴۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: در والیبال ایران فقط ۳ باشگاه هستند که به معنای واقعی باشگاه داری می‌کنند.

نقل‌وانتقالات والیبال| مدافع ملی‌پوش با شهرداری ورامین تمدید کرد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۰۷:۳۵

هوادار گزارش می دهد، مدافع ملی‌پوش تیم والیبال شهرداری ورامین قراردادش را با این تیم به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد.

نقل‌وانتقالات والیبال| ‌شفیعی به سایپا پیوست

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۵:۰۰

هوادار گزارش می دهد، مدافع ملی‌پوش والیبال ایران بار دیگر نارنجی‌پوش شد.

نفرزاده: رفتار کارخانه به دور از اخلاق و معرفت بود/ دلم شکست

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۰۷:۵۳

هوادار گزارش می دهد، مربی والیبال ایران گفت: رفتار کارخانه برای حضور در تیم سایپا به دور از اخلاق و معرفت بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد