تیم های اروپایی بهترین گزینه برای تدارکات هستند اما درگیر لیگ های داخلی هستند

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی تیم ایران را دارند، گفت: بازیکنان برای رسیدن به این هدف باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

به گزارش هوادار، ایگور کولاکوویچ روز دوشنبه در حاشیه تمرین تیم ملی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: گروه جدیدی از بازیکنان به اردوی تیم ملی اضافه شدند. ملی پوشان ایران تمرینات خود را تا ۲۶ اردیبهشت ماه در تهران پیگیری می کنند و سپس برای اردوی برون مرزی و دو دیدار دوستانه راهی صربستان خواهند شد.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی والیبال ایران در هفته های اول تا چهارم لیگ ملت های والیبال به ترتیب به کشورهای فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا می رود، گفت: سپس برای بازی های هفته پنجم به تهران برمی گردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره روند آماده سازی تیم ایران گفت: از عملکرد بازیکنان در تمرینات رضایت دارم، جوان ها خیلی خوب کار می کنند و به توصیه های من و دیگر اعضای کادر فنی نیز گوش می دهند. آنان از تجربه بازیکنان قدیمی نیز استفاده می کنند و روز به روز آماده تر می شوند. امیدوارم این روند علاوه بر لیگ ملت  های والیبال برای دیگر مسابقات امسال مانند قهرمانی مردان جهان حفظ شود.

وی در پاسخ به این سئوال که بازیکنان جوان چند درصد احتمال حضور در ترکیب تیم ملی را دارند؟ گفت: به نظر من بازیکنان جوان ابتدا باید تلاش کنند که در اردوی تیم ملی باقی بمانند، سپس برای قرار گرفتن در ۱۴ بازیکن تیم ایران در هفته های مختلف لیگ ملت های والیبال تلاش کنند.

کولاکوویچ تاکید کرد: همه بازیکنان شانس یکسان برای حضور در ترکیب تیم ملی والیبال ایران را دارند اما باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

وی درباره بازی های دوستانه تیم ایران که نسبت به سال های قبل کمتر است، گفت: من هم به اهمیت بازی های دوستانه واقف هستم. کشورهای اروپایی تنها گزینه مناسب برای دیدارهای تدارکاتی با تیم ایران هستند و اولویت من هم مسابقه با آنان است. اما اکثر این کشورها هنوز درگیر مسابقات داخلی و قاره ای هستند. به عنوان مثال لیگ ایتالیا و لهستان به تازگی به پایان رسیده است و به همین دلیل نمی شد بازی تدارکاتی با آنان انجام داد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: مکاتبات لازم برای دیدارهای تدارکاتی صورت گرفت اما همه این تیم ها به دلیل برگزاری مسابقات داخلی و یا شروع تمرینات آماده سازی امکان بازی با تیم ایران را نداشتند. از سوی دیگر همه تیم ها خود را برای لیگ ملت های والیبال آماده می کنند. صربستان تیم قدرتمند و خوبی است و بهترین گزینه پیش روی تیم ایران نیز برای مسابقه دوستانه هست.

وی درباره نحوه آماده سازی تیم ملی ب ایران نیز گفت: من تمام تمرکزم بر روی آماده سازی بازیکنان برای لیگ ملت های والیبال است. سپس هم درگیر رقابت های قهرمانی جهان می شوم. تصمیم گیری درباره این تیم بر عهده فدراسیون است زیرا من درگیر کارهای دو رویداد مهم پیش رو هستم. تمرینات طولانی و سختی برگزار می کنیم که روزانه در دو نوبت و دو گروه پیگیری می شود. به همین دلیل فرصت فکر کردن به تیم ملی ب و نحوه آماده سازی این تیم برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی را ندارم.

نخستین دوره «لیگ ملت های والیبال» از چهارم خردادماه با حضور ۳۲ تیم در دو گروه مردان و زنان شروع می شود که در پایان مرحله مقدماتی از هر گروه پنج تیم به همراه میزبان به مرحله نهایی صعود می کنند.

تیم ملی والیبال ایران که تمرینات آماده سازی خود را از ۱۶ فروردین ماه آغاز کرده است، در چهار هفته دور مقدماتی این رقابت ها به ترتیب در فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا به مصاف حریفان خود می رود و در هفته پنجم در تهران میزبان تیم های بلغارستان، کره جنوبی و آلمان خواهد بود.

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

هفته نخست لیگ برتر والیبال - قهرمان آسیا شکست خورد

۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۱۹:۳۸

تیم های پیکان تهران و فولاد سیرجان، نخستین برندگان فصل جدید لیگ برتر والیبال لقب گرفتند.

شروع لیگ والیبال ایتالیا؛ درخشش شریفی، باخت هم تیمی های معروف و میرزاجانپور

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۱۲:۲۴

در پایان هفته نخست لیگ والیبال سری A ایتالیا، ورونا با درخشش شریفی از سد مونزا گذشت و سیه نا در حضور معروف برابر ترنتینو شکست خورد.

سوپر لیگ والیبال ترکیه؛ هم تیمی های قائمی و کاظمی باختند

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۰۰:۰۲

هم تیمی های قائمی و صابر کاظمی در تیم والیبال زراعت بانک ترکیه در هفته اول سوپر لیگ مقابل هالک بانک شکست خوردند.

شروع لیگ ۱۳ تیمی والیبال از چهارشنبه- استراحت شهرداری تبریز در هفته اول

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۱:۵۸

سازمان لیگ فدراسیون والیبال برنامه کامل هفته اول لیگ برتر سال ۹۷ را اعلام کرد.
 

شاهمیری در جمع داوران برتر والیبال قهرمانی جهان

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۰:۵۱

داور بین المللی والیبال ایران مرحله نهایی رقابت های قهرمانی جهان را قضاوت می کند.

افشاردوست در جواب منظمی: دوستان ببینند عمرشان در والیبال چقدر است، بعد دنبال جایگزین من باشند

۱۳۹۷/۰۷/۱۴ ۱۳:۱۴

دبیر سابق فدراسیون والیبال گفت: دوستان صبر کنند و اگر قرار بود در والیبال بمانند چند سال دیگر فرد جدیدی را برای جایگزین من معرفی کنند.

کاپیتان والیبال نشسته: به دنبال بهترین نتیجه در بازی های پاراآسیایی هستیم

۱۳۹۷/۰۷/۱۲ ۱۳:۵۴

کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته گفت: به دنبال کسب بهترین نتیجه در جاکارتا هستیم اما کار آسانی نداریم.

تصمیم رئیس جدید؛ نامه نگاری فدراسیون والیبال برای برکناری داورزنی

۱۳۹۷/۰۷/۱۱ ۱۱:۳۲

در حالی که داورزنی عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی و نایب رئیس کنفدراسیون آسیا است، شنیده می شود فدراسیون ایران اقداماتی برای برکناری وی انجام داده است.

توخته و حضرت پور به سایپا رفتند، سال افزون تمدید کرد

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ ۱۶:۱۳

امیر حسین توخته و محمد حضرت پور به تیم والیبال سایپا پیوستند.

والیبال قهرمانی جهان؛ لهستان طلایی شد، برزیل و آمریکا دوم و سوم

۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ۰۱:۱۵

با مشخص شدن تیم های اول تا سوم  و قهرمانی تیم لهستان، پرونده مسابقات قهرمانی جهان والیبال بسته شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد