تیم های اروپایی بهترین گزینه برای تدارکات هستند اما درگیر لیگ های داخلی هستند

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی تیم ایران را دارند، گفت: بازیکنان برای رسیدن به این هدف باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

به گزارش هوادار، ایگور کولاکوویچ روز دوشنبه در حاشیه تمرین تیم ملی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: گروه جدیدی از بازیکنان به اردوی تیم ملی اضافه شدند. ملی پوشان ایران تمرینات خود را تا ۲۶ اردیبهشت ماه در تهران پیگیری می کنند و سپس برای اردوی برون مرزی و دو دیدار دوستانه راهی صربستان خواهند شد.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی والیبال ایران در هفته های اول تا چهارم لیگ ملت های والیبال به ترتیب به کشورهای فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا می رود، گفت: سپس برای بازی های هفته پنجم به تهران برمی گردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره روند آماده سازی تیم ایران گفت: از عملکرد بازیکنان در تمرینات رضایت دارم، جوان ها خیلی خوب کار می کنند و به توصیه های من و دیگر اعضای کادر فنی نیز گوش می دهند. آنان از تجربه بازیکنان قدیمی نیز استفاده می کنند و روز به روز آماده تر می شوند. امیدوارم این روند علاوه بر لیگ ملت  های والیبال برای دیگر مسابقات امسال مانند قهرمانی مردان جهان حفظ شود.

وی در پاسخ به این سئوال که بازیکنان جوان چند درصد احتمال حضور در ترکیب تیم ملی را دارند؟ گفت: به نظر من بازیکنان جوان ابتدا باید تلاش کنند که در اردوی تیم ملی باقی بمانند، سپس برای قرار گرفتن در ۱۴ بازیکن تیم ایران در هفته های مختلف لیگ ملت های والیبال تلاش کنند.

کولاکوویچ تاکید کرد: همه بازیکنان شانس یکسان برای حضور در ترکیب تیم ملی والیبال ایران را دارند اما باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

وی درباره بازی های دوستانه تیم ایران که نسبت به سال های قبل کمتر است، گفت: من هم به اهمیت بازی های دوستانه واقف هستم. کشورهای اروپایی تنها گزینه مناسب برای دیدارهای تدارکاتی با تیم ایران هستند و اولویت من هم مسابقه با آنان است. اما اکثر این کشورها هنوز درگیر مسابقات داخلی و قاره ای هستند. به عنوان مثال لیگ ایتالیا و لهستان به تازگی به پایان رسیده است و به همین دلیل نمی شد بازی تدارکاتی با آنان انجام داد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: مکاتبات لازم برای دیدارهای تدارکاتی صورت گرفت اما همه این تیم ها به دلیل برگزاری مسابقات داخلی و یا شروع تمرینات آماده سازی امکان بازی با تیم ایران را نداشتند. از سوی دیگر همه تیم ها خود را برای لیگ ملت های والیبال آماده می کنند. صربستان تیم قدرتمند و خوبی است و بهترین گزینه پیش روی تیم ایران نیز برای مسابقه دوستانه هست.

وی درباره نحوه آماده سازی تیم ملی ب ایران نیز گفت: من تمام تمرکزم بر روی آماده سازی بازیکنان برای لیگ ملت های والیبال است. سپس هم درگیر رقابت های قهرمانی جهان می شوم. تصمیم گیری درباره این تیم بر عهده فدراسیون است زیرا من درگیر کارهای دو رویداد مهم پیش رو هستم. تمرینات طولانی و سختی برگزار می کنیم که روزانه در دو نوبت و دو گروه پیگیری می شود. به همین دلیل فرصت فکر کردن به تیم ملی ب و نحوه آماده سازی این تیم برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی را ندارم.

نخستین دوره «لیگ ملت های والیبال» از چهارم خردادماه با حضور ۳۲ تیم در دو گروه مردان و زنان شروع می شود که در پایان مرحله مقدماتی از هر گروه پنج تیم به همراه میزبان به مرحله نهایی صعود می کنند.

تیم ملی والیبال ایران که تمرینات آماده سازی خود را از ۱۶ فروردین ماه آغاز کرده است، در چهار هفته دور مقدماتی این رقابت ها به ترتیب در فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا به مصاف حریفان خود می رود و در هفته پنجم در تهران میزبان تیم های بلغارستان، کره جنوبی و آلمان خواهد بود.

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

لیگ ملت‌‌های والیبال - چینی‌ها در خانه شکست خوردند

۱۳۹۷/۰۳/۰۴ ۱۹:۴۶

تیم ملی چین در نخستین بازی خود در هفته نخست لیگ ملت های والیبال، مغلوب بلغارستان شد.

نخستین تمرین توپی ملی پوشان والیبال برگزار شد

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۲۱:۳۷

تیم ملی والیبال ایران نخستین تمرین توپی خود را در مجموعه کیندآرنا برگزار کرد.

صعود نوجوانان دختر ایران به جمع ۸ تیم برتر والیبال آسیا

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۲۰:۳۱

تیم ملی نوجوانان دختر ایران با برد ۳ بر یک مقابل مالزی در مرحله دوم رقابت های والیبال قهرمانی آسیا- تایلند به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کرد.

همه چیز درباره لیگ ملت های والیبال

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۲۲:۳۲

نخستین دوره «لیگ ملت های والیبال» با حضور ۳۲ تیم در دو گروه مردان و زنان برگزار می شود که با شروع رقابت های مردان، هیجان مسابقات از چهارم خردادماه به سالن ها بازمی گردد.

مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال؛ برنامه تیم ملی ایران در فرانسه اعلام شد

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۶:۰۹

تیم ملی والیبال ایران امروز (سه شنبه) بلگراد را به مقصد پاریس ترک می کند تا در نخستین هفته لیگ ملت های والیبال به مصاف تیم های فرانسه، استرالیا و ژاپن برود.

انجام آخرین تمرین توپی در بلگراد- تیم ملی والیبال فردا به فرانسه می رود

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۲۲:۲۰

تیم ملی والیبال ایران عصر امروز (دوشنبه) آخرین تمرین توپی خود در صربستان را در شهر بلگراد انجام داد.

احتمال خط خوردن آسمان خراش ۲ متر و ۴۶ سانتی متری از تیم ملی والیبال نشسته

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۱۲:۰۳

مدیر تیم های ملی والیبال نشسته از احتمال جابجایی چند بازیکن اصلی تیم ملی والیبال نشسته مردان در مسابقات جهانی هلند خبر داد.

پیشنهاد اروپایی ها برای ملی پوشان والیبال- پیشنهاد به قائمی، میرزاجانپور و معروف

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۱۱:۵۱

ستاره های والیبال ایران پیشنهادهایی از تیم های خارجی دارند و به این ترتیب ممکن است لژیونر شوند.

تور جهانی ترکیه؛ ملی‌پوشان والیبال ساحلی نقره گرفتند

۱۳۹۷/۰۲/۳۰ ۱۹:۵۰

تیم ملی والیبال ساحلی ایران نایب قهرمان تور جهانی تک ستاره ترکیه شد.

مندس جانشین ولاسکو در تیم ملی والیبال آرژانتین شد

۱۳۹۷/۰۲/۳۰ ۱۵:۱۲

مارسلو مندس، سرمربی کنونی تیم ساداکروزیرو برزیل از سال ۲۰۱۹ جانشین خولیو ولاسکو در تیم ملی والیبال آرژانتین می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد