تیم های اروپایی بهترین گزینه برای تدارکات هستند اما درگیر لیگ های داخلی هستند

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی تیم ایران را دارند، گفت: بازیکنان برای رسیدن به این هدف باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

کولاکوویچ: همه بازیکنان شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند

به گزارش هوادار، ایگور کولاکوویچ روز دوشنبه در حاشیه تمرین تیم ملی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: گروه جدیدی از بازیکنان به اردوی تیم ملی اضافه شدند. ملی پوشان ایران تمرینات خود را تا ۲۶ اردیبهشت ماه در تهران پیگیری می کنند و سپس برای اردوی برون مرزی و دو دیدار دوستانه راهی صربستان خواهند شد.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی والیبال ایران در هفته های اول تا چهارم لیگ ملت های والیبال به ترتیب به کشورهای فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا می رود، گفت: سپس برای بازی های هفته پنجم به تهران برمی گردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره روند آماده سازی تیم ایران گفت: از عملکرد بازیکنان در تمرینات رضایت دارم، جوان ها خیلی خوب کار می کنند و به توصیه های من و دیگر اعضای کادر فنی نیز گوش می دهند. آنان از تجربه بازیکنان قدیمی نیز استفاده می کنند و روز به روز آماده تر می شوند. امیدوارم این روند علاوه بر لیگ ملت  های والیبال برای دیگر مسابقات امسال مانند قهرمانی مردان جهان حفظ شود.

وی در پاسخ به این سئوال که بازیکنان جوان چند درصد احتمال حضور در ترکیب تیم ملی را دارند؟ گفت: به نظر من بازیکنان جوان ابتدا باید تلاش کنند که در اردوی تیم ملی باقی بمانند، سپس برای قرار گرفتن در ۱۴ بازیکن تیم ایران در هفته های مختلف لیگ ملت های والیبال تلاش کنند.

کولاکوویچ تاکید کرد: همه بازیکنان شانس یکسان برای حضور در ترکیب تیم ملی والیبال ایران را دارند اما باید لیاقت و شایستگی خود را ثابت کنند و از تلاش دست برندارند.

وی درباره بازی های دوستانه تیم ایران که نسبت به سال های قبل کمتر است، گفت: من هم به اهمیت بازی های دوستانه واقف هستم. کشورهای اروپایی تنها گزینه مناسب برای دیدارهای تدارکاتی با تیم ایران هستند و اولویت من هم مسابقه با آنان است. اما اکثر این کشورها هنوز درگیر مسابقات داخلی و قاره ای هستند. به عنوان مثال لیگ ایتالیا و لهستان به تازگی به پایان رسیده است و به همین دلیل نمی شد بازی تدارکاتی با آنان انجام داد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: مکاتبات لازم برای دیدارهای تدارکاتی صورت گرفت اما همه این تیم ها به دلیل برگزاری مسابقات داخلی و یا شروع تمرینات آماده سازی امکان بازی با تیم ایران را نداشتند. از سوی دیگر همه تیم ها خود را برای لیگ ملت های والیبال آماده می کنند. صربستان تیم قدرتمند و خوبی است و بهترین گزینه پیش روی تیم ایران نیز برای مسابقه دوستانه هست.

وی درباره نحوه آماده سازی تیم ملی ب ایران نیز گفت: من تمام تمرکزم بر روی آماده سازی بازیکنان برای لیگ ملت های والیبال است. سپس هم درگیر رقابت های قهرمانی جهان می شوم. تصمیم گیری درباره این تیم بر عهده فدراسیون است زیرا من درگیر کارهای دو رویداد مهم پیش رو هستم. تمرینات طولانی و سختی برگزار می کنیم که روزانه در دو نوبت و دو گروه پیگیری می شود. به همین دلیل فرصت فکر کردن به تیم ملی ب و نحوه آماده سازی این تیم برای حضور در بازی های آسیایی اندونزی را ندارم.

نخستین دوره «لیگ ملت های والیبال» از چهارم خردادماه با حضور ۳۲ تیم در دو گروه مردان و زنان شروع می شود که در پایان مرحله مقدماتی از هر گروه پنج تیم به همراه میزبان به مرحله نهایی صعود می کنند.

تیم ملی والیبال ایران که تمرینات آماده سازی خود را از ۱۶ فروردین ماه آغاز کرده است، در چهار هفته دور مقدماتی این رقابت ها به ترتیب در فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا به مصاف حریفان خود می رود و در هفته پنجم در تهران میزبان تیم های بلغارستان، کره جنوبی و آلمان خواهد بود.

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

جام کنفدراسیون والیبال آسیا - ۲ بازیکن ایرانی در میان بهترین‌ها

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۹:۰۰

۲ بازیکن از تیم ایران در بین بهترین های جام کنفدراسیون والیبال آسیا قرار گرفتند.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا - جوانان ایران نایب قهرمان شدند

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۸:۳۱

تیم والیبال جوانان ایران با قبول شکست مقابل قطر به مقام دوم ششمین دوره رقابت های جام کنفدراسیون والیبال آسیا رسید.

روزنامه قطری: رویارویی تاریخی و بزرگ قطر با ایران قدرتمند در والیبال جام کنفدراسیون آسیا

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۰:۳۵

روزنامه الرایه قطر رویارویی تیم ملی والیبال این کشور با ایران در فینال جام کنفدراسیون والیبال آسیا را بازتاب داد.

مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ساحلی بدون رئیس برگزار شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۰۱:۳۰

کاروان تیم ملی والیبال ساحلی ایران برای حضور در بازی های آسیایی بدون حضور رئیس فدراسیون بدرقه شد.

والیبال جام کنفدراسیون آسیا؛ پیروزی مقابل چین تایپه و فینالیست شدن ایران

۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۱۶:۵۶

تیم والیبال جوانان ایران در بازی نیمه نهایی جام کنفدراسیون والیبال آسیا تیم چین تایپه را شکست داد و فینالیست شد.

توضیحات سرپرست تیم ملی والیبال در باره شرایط تیم قبل از اعزام به جاکارتا

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۲۳:۳۸

سرپرست تیم ملی والیبال ایران توضیحاتی در مورد شرایط تیم ملی پیش از اعزام به جاکارتا بیان کرد.

کولاکوویچ: مجبور شوم ترکیب تیم ملی را تغییر می دهم

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۲۱:۲۲

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: احتمال تغییر در ترکیب تیم خیلی کم است، مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد و مجبور به تغییر شویم.

والیبال جام کنفدراسیون ها؛ میزبان، حریف ایران در نیمه نهایی شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۷:۲۶

حریف ایران در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون والیبال آسیا مشخص شد.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ ایران با قدرت به نیمه نهایی رسید

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ ۰۹:۲۱

تیم ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل ویتنام، به مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون والیبال آسیا صعود کرد.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ تغییر ساعت مسابقات یک چهارم نهایی و اعتراض ایرانی ها

۱۳۹۷/۰۵/۱۹ ۱۹:۵۳

ساعت برگزاری مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام کنفدراسیون والیبال آسیا تغییر کرد و به این ترتیب تیم ایران ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت تهران به مصاف ویتنام می رود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد