کیهانی: برای کسب کرسی در آسیا کاری نیست نکرده باشم- امیدوارم در دوحه ۵ مدال بگیریم

رئیس فدراسیون دوومیدانی ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا بتواند تعداد مدال‌های کسب شده در دوره گذشته را تکرار کند.

کیهانی: برای کسب کرسی در آسیا کاری نیست نکرده باشم- امیدوارم در دوحه ۵ مدال بگیریم

به گزارش هوادار، مجید کیهانی درباره شرایط تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه اظهار داشت: بیست و سومین دوره این مسابقات از روز یکشنبه برگزار می شود و تیم ملی با ۱۶ ورزشکار از جمله ۵ بانوی ملی پوش راهی قطر خواهد شد. تا جایی که بررسی کردم، سابقه ندارد که ۵ ورزشکار خانم در یک دوره به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند، اما حالا این فرصت در اختیار آنها قرار داده شده است. ما ۸، ۹ دختر را به مسابقات نوجوانان آسیا اعزام کردیم و برای دوحه هم قرار شده ۵ ورزشکار خانم بروند. این موضوع بی سابقه است.

وی درباره هدف گذاری برای این رویداد گفت: هدف گذاری در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ کاملاً کیفی بود و فقط به دنبال مدال بودیم، اما در دوحه شرایط فرق می کند. در مسابقات قهرمانی آسیا علاوه بر مدال آوری، آینده نگری را نیز در دستور کارمان قرار داده ایم. یکی از مسابقات هدف ما بازی های آسیایی ۲۰۲۲ است و می خواهیم در دوحه به کسانی فرصت دهیم که به نظر می رسد در آن بازی ها حضور خواهند داشت. در واقع ما موضوع کسب تجربه را در نظر گرفته ایم، البته در نهایت عملکرد همه ورزشکاران پس از مسابقات قهرمانی آسیا بررسی خواهد شد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره پیش بینی اش از نتیجه کاروان اعزام ایران به قطر گفت: در دوره گذشته بهترین نتیجه را گرفتیم که در تاریخ دوومیدانی ایران بی سابقه بود. در دوحه تلاش می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم از نظر کمی بتوانیم همان ۵ مدال را تکرار کنیم، اما به لحاظ کیفی از حالا نمی توان پیش بینی کرد.

کیهانی درباره حضورش در انتخابات کنفدراسیون دوومیدانی آسیا عنوان کرد: برای پست های نایب رئیسی و همچنین عضویت در هیئت رئیسه کنفدراسیون نامزد شده ام، اما فکر می کنم در نهایت برای حضور در یکی از آنها در انتخابات باشم. اینکه برای کدام پست شرکت کنم، بستگی به شرایط انتخابات و رایزنی های صورت گرفته در همان جا دارد.

وی درباره سفر به امارات در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: در شهر دبی با ۱۰ رئیس فدراسیون از کشورهای مختلف مذاکره داشتم. واقعیت این است که فدراسیون ایران و رئیسش یکی از نقش های مهم را در دوومیدانی آسیا ایفا می کنند. خوشبختانه روابط خوبی با کشورهای آسیایی داریم و حضورم در انتخابات نیز تاییدکننده همین موضوع است. در چهار ماه گذشته تلاش زیادی کردم، در واقع کاری نیست که انجام نداده باشم. سعی کردم بتوانم اتحادی میان کشورهای آسیای میانه ایجاد کنم که خوشبختانه این شرایط محقق شده است. در ابتدا اختلافاتی وجود داشت، اما مذاکرات خوبی داشتیم و الان اوضاع خوب است و روسای آسیای میانه با من هم عقیده هستند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره شرایط مالی در آستانه اعزام تیم ملی به قطر گفت: خوشبختانه مشکل مالی نداریم. در فدراسیون موضوع برنامه ریزی مالی بر برنامه ریزی فنی مقدم است، چرا که انجام هر کار فنی نیاز به پول دارد. قرار است یک تیم ۲۷، ۲۸ نفره برای مسابقات و انتخابات کنفدراسیون آسیا از ایران به قطر بروند. همه شرایط را برای این اعزام مهیا کرده ایم و مشکلی نداریم.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران با حضور روحانی برگزار شد

۴۵۰۴/۰۴/۲۱ ۱۷:۵۳

مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان بازیهای آسیایی و پاراآسیایی با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

۱۲ قهرمانی نادال در رولند گاروس در یک قاب+عکس

۳۸۸۳/۰۲/۱۰ ۰۸:۰۱

هوادار گزارش می دهد، نادال با برتری مقابل دومینیک تیم اتریشی قهرمان رولند گاروس ۲۰۱۹ شد.

نامه عذرخواهی لهستانی ها از ایران در سالن قرائت شد

۳۲۶۱/۱۱/۲۶ ۱۹:۱۶

نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال لهستان به خاطر صحبت های ضد ایرانی کوبیاک قبل از شروع بازی ایران و لهستان در سالن غدیر ارومیه قرائت شد.

دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا؛ مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز

۳۲۶۱/۱۱/۱۶ ۱۸:۲۰

امیر مرادی در دوی ۸۰۰ متر جایزه بزرگ آسیا به عنوان نخست رسید.

یونیورسیاد جهانی؛ ترکیب ایرانی ها در تیراندازی و تیر و کمان بسته شد

۲۶۴۰/۰۹/۱۲ ۱۰:۴۷

ترکیب تیم تیراندازی و تیر و کمان دانشجویان ایران برای شرکت در سی امین یونیورسیاد دانشجویان جهان در ایتالیا اعلام شد.

مسابقات جهانی تیراندازی باکمان؛ نتایج ایرانی ها در مرحله مقدماتی ریکرو

۲۶۴۰/۰۹/۰۱ ۱۷:۰۰

ملی‌پوشان ریکرو ایران در بخش انفرادی و تیمی مرحله مقدماتی مسابقات جهانی به رقابت پرداختند.

سعیدی سخنگوی کمیته ملی المپیک شد

۲۶۴۰/۰۸/۳۰ ۱۵:۳۹

خزانه‌دار و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک سخنگوی این کمیته شد.

مسابقات جهانی تیراندازی با کمان؛ ۷ سهمیه انفرادی و تیمی پارالمپیک به ایران رسید

۲۶۴۰/۰۸/۲۸ ۲۲:۵۲

در پایان روز چهارم مسابقات جهانی پارا تیرو کمان در هلند، تعداد سهمیه های پارالمپیک ۲۰۲۰ نمایندگان ایران مشخص شد.

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ طلای حسینی در حرکات یکضرب ۸۹ کیلوگرم، ۳ برنز برای سلطانی

۲۶۴۰/۰۸/۲۶ ۱۱:۵۴

ملی پوش دسته ۸۹ کیلوگرم کشورمان در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در فیجی مدال طلای حرکات یکضرب را از حریفانش گرفت.

ترکیب شطرنجبازان دختر و پسر برای قهرمانی آسیا علام شد

۲۶۴۰/۰۸/۱۹ ۰۹:۵۴

نفرات اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی شطرنج مردان و زنان آسیا مشخص شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد