کیهانی: برای کسب کرسی در آسیا کاری نیست نکرده باشم- امیدوارم در دوحه ۵ مدال بگیریم

رئیس فدراسیون دوومیدانی ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا بتواند تعداد مدال‌های کسب شده در دوره گذشته را تکرار کند.

کیهانی: برای کسب کرسی در آسیا کاری نیست نکرده باشم- امیدوارم در دوحه ۵ مدال بگیریم

به گزارش هوادار، مجید کیهانی درباره شرایط تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه اظهار داشت: بیست و سومین دوره این مسابقات از روز یکشنبه برگزار می شود و تیم ملی با ۱۶ ورزشکار از جمله ۵ بانوی ملی پوش راهی قطر خواهد شد. تا جایی که بررسی کردم، سابقه ندارد که ۵ ورزشکار خانم در یک دوره به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند، اما حالا این فرصت در اختیار آنها قرار داده شده است. ما ۸، ۹ دختر را به مسابقات نوجوانان آسیا اعزام کردیم و برای دوحه هم قرار شده ۵ ورزشکار خانم بروند. این موضوع بی سابقه است.

وی درباره هدف گذاری برای این رویداد گفت: هدف گذاری در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ کاملاً کیفی بود و فقط به دنبال مدال بودیم، اما در دوحه شرایط فرق می کند. در مسابقات قهرمانی آسیا علاوه بر مدال آوری، آینده نگری را نیز در دستور کارمان قرار داده ایم. یکی از مسابقات هدف ما بازی های آسیایی ۲۰۲۲ است و می خواهیم در دوحه به کسانی فرصت دهیم که به نظر می رسد در آن بازی ها حضور خواهند داشت. در واقع ما موضوع کسب تجربه را در نظر گرفته ایم، البته در نهایت عملکرد همه ورزشکاران پس از مسابقات قهرمانی آسیا بررسی خواهد شد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره پیش بینی اش از نتیجه کاروان اعزام ایران به قطر گفت: در دوره گذشته بهترین نتیجه را گرفتیم که در تاریخ دوومیدانی ایران بی سابقه بود. در دوحه تلاش می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم از نظر کمی بتوانیم همان ۵ مدال را تکرار کنیم، اما به لحاظ کیفی از حالا نمی توان پیش بینی کرد.

کیهانی درباره حضورش در انتخابات کنفدراسیون دوومیدانی آسیا عنوان کرد: برای پست های نایب رئیسی و همچنین عضویت در هیئت رئیسه کنفدراسیون نامزد شده ام، اما فکر می کنم در نهایت برای حضور در یکی از آنها در انتخابات باشم. اینکه برای کدام پست شرکت کنم، بستگی به شرایط انتخابات و رایزنی های صورت گرفته در همان جا دارد.

وی درباره سفر به امارات در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: در شهر دبی با ۱۰ رئیس فدراسیون از کشورهای مختلف مذاکره داشتم. واقعیت این است که فدراسیون ایران و رئیسش یکی از نقش های مهم را در دوومیدانی آسیا ایفا می کنند. خوشبختانه روابط خوبی با کشورهای آسیایی داریم و حضورم در انتخابات نیز تاییدکننده همین موضوع است. در چهار ماه گذشته تلاش زیادی کردم، در واقع کاری نیست که انجام نداده باشم. سعی کردم بتوانم اتحادی میان کشورهای آسیای میانه ایجاد کنم که خوشبختانه این شرایط محقق شده است. در ابتدا اختلافاتی وجود داشت، اما مذاکرات خوبی داشتیم و الان اوضاع خوب است و روسای آسیای میانه با من هم عقیده هستند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره شرایط مالی در آستانه اعزام تیم ملی به قطر گفت: خوشبختانه مشکل مالی نداریم. در فدراسیون موضوع برنامه ریزی مالی بر برنامه ریزی فنی مقدم است، چرا که انجام هر کار فنی نیاز به پول دارد. قرار است یک تیم ۲۷، ۲۸ نفره برای مسابقات و انتخابات کنفدراسیون آسیا از ایران به قطر بروند. همه شرایط را برای این اعزام مهیا کرده ایم و مشکلی نداریم.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

خراسانی مشاور فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۵:۲۸

هوادار گزارش می دهد، بیژن خراسانی به عنوان مشاور فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی منصوب شد.

مجمع فدراسیون وزنه‌برداری لغو شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۳:۳۴

هوادار گزارش می دهد، مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

اندی ماری دوباره زیر تیغ جراحان می‌رود

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۲:۰۶

هوادار گزارش می دهد، با توجه به شرایطی که اندی ماری دارد، احتمالا وی دوباره نیاز به جراحی دارد.

کادر پزشکی در مجموعه ۵ سالن ورزشگاه آزادی مستقر شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۰:۴۱

هوادار گزارش می دهد، ستاد مقابله با ویروس کرونا کادر ویژه‌ای را در مجموعه ۵ سالن ورزشگاه آزادی مستقر کرده است.

لیگ برتر هندبال| هفته چهاردهم تعطیل شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۴:۱۹

هوادار گزارش می دهد، هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل و به زمان دیگری موکول شد.

خلیلیان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۱۲:۲۴

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش شد.

جام‌جهانی شمشیربازی| مسابقات از ایتالیا به کرواسی منتقل می‌شود

۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۵:۳۰

هوادار گزارش می دهد، میزبانی ایتالیا در جام‌جهانی شمشیربازی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به کرواسی واگذار شد.

هندبال جوانان آسیا| قزاقستان میزبان مسابقات شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۳:۲۱

هوادار گزارش می دهد، کنفدراسیون هندبال آسیا از میزبانی قزاقستان در مسابقات جوانان خبر داد.

جام جهانی ژیمناستیک| کهنی در دارحلقه نقره‌ای شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۱۳:۴۰

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش ژیمناستیک کشورمان در رقابت‌های جهانی استرالیا در ماده دارحلقه نقره گرفت.

پیشنهاد فدراسیون شنای ایران به FINA؛ برگزاری یک بازی در مسکو

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون شنای ایران برای انتخابی نماینده قاره آسیا در رقابت‌های واترپلوی المپیک پیشنهاد جدیدی را به FINA ارائه کرده است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد