یزدانی: کارم در کشتی ناتمام مانده است/می خواستم برای المپیک آماده شوم اما نشد

هوادار گزارش می دهد، دارنده دو مدال طلا و دو برنز کشتی آزاد جهان گفت: کارم در کشتی ناتمام مانده است و می خواستم برای المپیک آماده شوم اما نشد.

یزدانی: کارم در کشتی ناتمام مانده است/می خواستم برای المپیک آماده شوم اما نشد

به گزارش هوادار، رضا یزدانی در شروع صحبت هایش در مورد اینکه چطور بعد از تصمیم برای بازگشت به کشتی، سر از مربیگری درآورد و آیا دیگر تصمیم به کشتی گرفتن ندارد، گفت: سوال سختی است. راجع به این موضوع هنوز خودم به تصمیم قطعی نرسیدم. من کاری را از سال ۱۳۷۴ شروع کردم، تا امروز در کشتی بالا و پایین زیاد داشتم اما به آن هدفی که داشتم درنهایت نرسیدم و کارم ناتمام مانده است. سال گذشته هم سعی کردم برای المپیک خودم را آماده کنم ولی با تعویق یک ساله المپیک، از آن مسیر قهرمانی دور شدم. در ادامه  سرمربی تیم استقلال شدم و مسیر دیگری را رفتم. سعی کردم برای المپیک آماده شوم ولی نشد.

وی ادامه داد: بازگشت به دوره قهرمانی با توجه به آسیب دیدگی جدی و جراحی های متعدد خیلی سخت است. من حتی بعد از لیگ سال گذشته، یک ماه تمرین کردم ولی مجدد آسیب دیدگی ام تشدید شد. MRI هم گرفتم، تایم من محدود بود و شدت مصدومیت زیاد و به هرحال نشد که برگردم.

یزدانی در مورد اینکه سخت ترین رقیبش در دوره قهرمانی چه کسی بوده، گفت: من با همه برد و باخت داشتم. اگر دوست داشتم دوباره کشتی بگیرم به خاطر میدانی است که سه بار درآن شرکت کرده و از آن مدال نگرفته ام. سال ۲۰۰۸ خیلی آماده نبودم، از نظر جسمی شرایطم خوب بود ولی بی تجربگی کردم و به راحتی این المپیک را از دست دادم. در دو المپیک بعدی آسیب دیده بودم. ۲۰۱۲ لندن که در حین مسابقه آسیب دیدم و دستم از مدال کوتاه ماند. در المپیک ۲۰۱۶ ریو با آشیل پاره روی تشک رفتم که کار بسیار سختی بود. تمام تلاشم را کردم که در این المپیک با وجود آسیب دیدگی کم نگذارم و برای هدفم بجنگم ولی آن اتفاق افتاد و باز هم نشد.

وی در مورد سه تجربه متفاوت مربیگری اش در لیگ برتر خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر با دو تیم استقلال و صنایع در لیگ حضور داشتم و این در حالی بود که من سه دوره سابقه سرمربیگری در لیگ را دارم. دوره اولم حضور در تیم خونه به خونه بود که قانون این اجازه را می داد که در کنار کشتی گرفتن، در امر مربیگری هم فعالیت داشته باشم. این اتفاق سال ۹۲ رخ داد و تیم ما سوم شد. بعد از آن فدراسیون قانونی اعمال کرد که کشتی گیری حق فعالیت در مسابقات لیگ به عنوان مربی را ندارد و من چند سالی در لیگ نبودم تا سال گذشته که با استقلال به لیگ آمدم. امسال هم با صنایع مازندران ورود کردیم. سال گذشته به دلیل ندادن رضایت نامه و عدم جذب کشتی گیران مازندرانی مد نظرمان، لطمه خوردیم و امسال تیم مان از مازندران در مسابقات شرکت کرد تا راحت تر کشتی گیر مازندرانی جذب کرده و مسیر قهرمانی را برای خودمان فراهم کنیم.

یزدانی در مورد اینکه کمتر از کشتی گیر جویباری در تیمش استفاده شد، گفت: ما یک مقدار محدودیت در جذب نفرات داشتیم. ما قصد داشتیم کامران قاسمپور و حسن یزدانی را جذب کنیم. می دانستیم که حسن یزدانی قصد کشتی گرفتن در لیگ را ندارد و سعی کردیم کسانی را به خدمت بگیریم که برای مان کشتی بگیرند. ما در فینال با ۱۲-۱۳ کشتی گیر حاضر شدیم.

قهرمان پیشین کشتی جهان در مورد جذب خارجی های تیمش تاکید کرد: ما در جایی که ضعف داشتیم و همچنین براساس آنالیز حریفان، خارجی به خدمت گرفتیم. روی همه نفرات برنامه ریزی شده و آنالیز دقیقی از تیم مقابل داشتیم.

وی در مورد اینکه آیا در سالهای آینده نیز با صنایع کارش را ادامه خواهد داد، گفت: اگر لیگ باشگاه های جهان برگزار شود قطعا شرکت خواهیم کرد، در مورد مسابقات بعدی هم  باید یک مقدار بسنجیم ممکن است شرایط فراهم نباشد. اتفاقاتی که برای تیم رخ داد، ترکیبی که برای حمایت از تیم بسته شده بود را دلسرد کرد. تیم ما راه سختی را تا فینال طی کرد و فشار زیادی روی ما بود و حواشی اذیت مان کرد. البته تا امروز ۷۰ درصد قرارداد همه بچه ها پرداخت شده و در ادامه هم آن چیزی که متعهد شده ایم را پرداخت می کنیم. مشکلی هم نیست ولی روزی که ما استارت زدیم دیدگاه بزرگتری داشتیم، با این وجود در این مسیر بی مهری ها و کم لطفی ها باعث شد آن دیدگاهی که ما داشتیم محقق نشود. 

سرمربی تیم صنایع در مورد اینکه کم لطفی از طرف چه کسانی بوده، تصریح کرد: کشتی گیر ما سال قبل هم چنین کاری را کرد. این قشنگ نیست که کشتی گیر به تیم پشت کند، مردم از قهرمان انتظار دیگری دارند. حالا خداراشکر بعد از اتمام لیگ، آسیب دیدگی کامران قاسمپور خوب شد و دیدم که دارد با تیم ملی در عراق تمرین می کند.

وی در واکنش به اینکه سهراب کیهانی هم مصدومیت کامران قاسمپور را تایید کرده است، گفت: من که اینجا هستم می توانم ۱۰ گواهی معتبر بیاورم که آسیب دیده ام. ورزشکار حرفه ای همیشه آسیب دیدگی دارد چون تمرینات پرفشار و سنگینی را انجام می دهد. ۲۵ درصد و گاهی بیشتر زانوی یک قهرمان آسیب دیده است.

وی افزود: من با آشیل پاره در المپیک کشتی گرفتم، در المپیک ۲۰۱۲ لندن که ۶۰ درصد پارگی ACL داشتم و کلا آنجا پارگی کامل شد. همه ما آسیب دیدگی داریم. مگر جواد ابراهیمی آسیب دیده نبود؟ پزشک معتمد گفت پایش باید همین الان عمل شود اما با خانواده اش آمد خانه ما و گفت من تا آخر کنار تیم هستم. او تا لحظه آخر هم کنار تیم بود. اگر هم لازم می شد روز فینال آماده بود کشتی بگیرد. من اگر نگاه برادرانه نسبت به کامران قاسمپور نداشتم هیچ وقت جذبش نمی کردم اما این انتظار دوطرفه است.

یزدانی ادامه داد: او طبق قرارداد باید همه کشتی ها را برای ما می گرفت اما در دور رفت یک کشتی و در دور برگشت هم یک کشتی گرفت. حالا من نمی خواهم ریز بشوم اما از روز اول بعد از بستن قرارداد با او به مشکل خوردیم. اول گفت کشاله ران و بعد زانویش آسیب دیده، در ادامه هم دیدیم دکتر کیهانی مصاحبه کرده، من نمی گویم کشتی گیر آسیب دیده کشتی بگیرد اما این دارد باب می شود. نمی دانم چرا حواشی همیشه سراغ تیم ما می آید. تیم ما سال گذشته هم همین اتفاق برایش رخ داد. البته امسال از قبل پیش بینی این اتفاقات شده بود و الان هم می بینیم که کامران قاسمپور شرایطش خوب است و دارد تمریناتش را انجام می دهد. بچه ها در همان مقطع لیگ هم می گفتند دارد خوب تمرین می کند. ان شاءالله او به تیم ملی کمک کند و در میدان بعدی خوش بدرخشد، غرور آفرینی کند و مردم را خوشحال کند.

سرمربی فصل گذشته تیم استقلال در خصوص شکست ملی پوش المپیکی مقابل فرزاد عموزاد عنوان کرد: مرتضی قیاسی سال گذشته عضو تیم ما بود و کامل نوع کشتی گرفتن او را می شناختم. فرزاد عموزاد از کلاس کشتی خوبی برخوردار است. از نظر بدنی هم برنامه دادیم. او قرار بود کشتی را اداره کند و در یک دقیقه آخر کارش را شروع کند که این را مو به مو انجام داد و برنده از تشک بیرون آمد. علی سوادکوهی خیلی جسور و جنگنده است و آینده خوبی دارد. او در لیگ هم کشتی خوبی گرفت و نایب قهرمان المپیک را برد.

یزدانی که با وجود کسب ۴ مدال جهانی، مدال المپیک در کارنامه اش ندارد در مورد سقف آرزوهایش در امر مربیگری گفت: سوال خیلی سختی است. اصلا به آن فکر نکردم، ولی این روند رو به جلو سال قبل در لیگ شروع شده و درواقع من در دفعه اول مربیگری ام در لیگ با خونه به خونه سوم شدم. سال گذشته دوم شدیم و امسال کار ما با قهرمانی تمام شد. فعلا برنامه بعدی ام این است که این نتیجه استمرار داشته باشد. به هرحال من هرجا که هستم عضوی از خانواده کشتی خواهم بود و قصد خدمت دارم. اجازه بدهید این مسیر را بروم و بیبنم آینده به چه شکلی پیش می آید.

سرمربی صنایع در مورد اینکه چرا روی سکوی قهرمانی همراه تیمش حاضر نشد، نیز اضافه کرد: بیشتر زحمات را بچه ها کشیدند، من سهم کوچکی در قهرمانی داشتم. از تدارکات و ماساژور تیم گرفته تا همه مربیان و کشتی گیران تلاش زیادی برای تیم داشتد. جذب این نفرات به درستی انجام شده بود و خیلی منسجم کار را دنبال کردیم.

رضا یزدانی که امروز (۲۷ آذر) میهمان برنامه دایره طلایی بود، در خاتمه گفت: از تمامی عوامل تیم که دست به دست هم دادند، تشکر می کنم. ما از سال گذشته این تیم را تشکیل دادیم. امسال یک سری نفرات اضافه شدند، از همه کسانی که دیده نشدند ولی پشت این تیم هستند سپاسگزارم. از فدراسیون و سازمان لیگ هم که سال گذشته کار بزرگی درخصوص لیگ انجام دادند، ممنونم. برگزاری لیگ در آن تایم کار سختی بود که فدراسیون این کار سخت را انجام داد. من فکر می کنم بخشی از مسیر چرخه انتخابی تیم ملی هم می تواند از لیگ باشد.

افزودن نظر

اخبار کشتی

تصمیم جدید اتحادیه جهانی کشتی در مورد سیستم رنکینگ و کاهش تیم‌ها در جام جهانی

۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۰:۳۱

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی از کاهش تیم‌ها در جام‌های جهانی و تغییر در رنکینگ خبر داد.

تشییع پیکر یزدانی خرم با حضور اهالی ورزش

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۱:۳۰

هوادار گزارش می دهد، پیکر محمدرضا یزدانی خرم امروز با حضور اهالی ورزش برگزار شد.

دبیر: اختلافی با وزارت ندارم، سجادی قول داده پول می دهد/ به آمریکایی ها گفتم از کشورتان خوشم نمی آید

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون کشتی در نشست خبری در مورد همه حواشی اخیر مربوط به انتخابی ها و مسائلی که برای سفر تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا پیش آمده صحبت هایی را مطرح کرد.

بنا: بضاعت ما مانند کشتی آزاد نیست/آغاز اردوی فرنگی از نیمه اسفند

۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۰۸:۳۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان از آغاز اردوها در نیمه اسفند خبر داد.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی و والیبال درگذشت

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۰۸:۳۳

هوادار گزارش می دهد، محمدرضا یزدانی خرم بامداد امروز درگذشت.

مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی منصوب شد

۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۱۴:۴۲

هوادار گزارش می دهد، عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی، به عنوان مدیرتیم های ملی کشتی فرنگی منصوب شد.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای مبارزه با ایران اعلام شد/ جای خالی تیلور در لیست

۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۶:۴۷

هوادار گزارش می دهد، ترکیب تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای مبارزه دوستانه با کشورمان در حالی اعلام شد که نام دیوید تیلور در لیست دیده نمی‌شود.

رقیب گرایی کری خواند/ولاسوف: خیلی‌ها به خاطر من تغییر وزن می‌دهند

۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۰۸:۵۸

هوادار گزارش می دهد، دارنده ۵ مدال طلای کشتی فرنگی المپیک و جهان می‌گوید خیلی‌ها به خاطر حضور او در وزن ۷۷ کیلوگرم تغییر وزن می‌دهند.

اعلام اسامی ۱۰ کشتی‌گیر برتر آمریکا/اسمیت افسانه‌ای در صدر قرار گرفت

۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۳:۲۲

هوادار گزارش می دهد، اسامی ۱۰ کشتی‌گیر برتر آمریکا اعلام شد که جان اسمیت و جردن باروز در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

اعضای کمیته فنی کشتی آزاد قهرمانی کشور مشخص شدند

۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۱:۱۴

هوادار گزارش می دهد، اعضای کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور معرفی شدند که قرار است در گرگان برگزار شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد