یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

به گزارش هوادار، یوسف کرمی در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: واقعا پتانسیل تکواندو ایران خیلی بالاتر از نتایج مسابقات این دوره بود. مربیان ما قبل از مسابقات شرایط را فوق‌العاده ارزیابی می‌کردند و فرهادیان، مدیر سازمان تیم‌های ملی نیز از طراحی پیراهنی با سه ستاره و کسب سومین مقام قهرمانی جهان صحبت می‌کرد، اما در عمل چیزی ندیدیم. بچه‌های ما را از لحاظ بدنی مشکل و از لحاظ فنی فوق‌العاده ایراد داشتند. به عنوان یک کارشناس این صحبت‌ها را مطرح می کنم، هر چند که به دوستان برخواهد خورد، اما اعتقاد دارم باید واقعیت‌ها را مطرح کرد، حتی اگر به ضرر من باشد.

دارنده دو مدال طلا و دو مدال برنز مسابقات جهانی خاطر نشان کرد: همیشه سعی کردم واقعیت‌ها را بگویم، چرا که عضو این خانواده هستم و دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد و در جایگاه دوازدهم دنیا قرار بگیرد. وقتی امروز شنیدم دوازدهم دنیا شدیم واقعا ناراحت شدم. در مسابقات این دوره کشورهایی مانند ایتالیا، چین، روسیه و آذربایجان طلا گرفتند و ما که همیشه طلا داشتیم به یک مدال طلا هم نرسیدیم.

وی  در خصوص عملکرد بازیکنان گفت: سروش احمدی بازیکن زحمت‌کش و مودبی است، اما او در راه حضور در مسابقه نهایی کشورهایی مانند لبنان، عربستان و اندونزی را شکست داد. جواد آچاپ حریف نیمه‌نهایی او نیز سالیان پیش به مقام قهرمانی جهان رسیده است و اینکه عنوان می‌شود او قهرمان جهان است به نوعی فرافکنی صورت گرفته است. اینکه دوستان باید از عملکرد تیم ملی دفاع کنند ایرادی ندارد، اما نباید به مردم دروغ بگویم. جواد آچاپ در سالیان اخیر چه مدال‌هایی گرفته است که می‌گویم قهرمان جهان است.

کرمی افزود: احمدی تمام تلاش خود را انجام داد، اما در دیدار فینال از لحاظ بحث فنی فوق‌العاده ضعیف بود و با اختلاف نیز مغلوب حریف خود شد. بقیه بچه‌ها نیز به کسانی باختند که اکثر رقبای آنها نیز در دور بعد مسابقات حذف شدند. سجاد مردانی در مقابل سیکوئرا برزیلی که دارنده مدال برنز المپیک است مغلوب شد، اما مردانی نیز قهرمان گرند اسلم و نایب قهرمان جهان است.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: مهران برخورداری مغلوب طاهر گولکی شد که در سال ۲۰۱۳ در مکزیک قهرمان جهان شد و در سالیان اخیر مدال مهمی را کسب نکرده است. بعد از برد برخورداری نیز طاهر گولک به شکل بدی از دور مسابقات کنار رفت. امیر محمد بخشی مغلوب تکواندوکار اسپانیایی شد که او نیز فینالیست نشد. بخشی بازیکن فوق‌العاده خوبی است اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که نتوانست توانایی خود را نشان بدهد.

وی در خصوص عدم صدور روادید میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی عنوان کرد: اصلا نمی‌توانیم بگویم اگر میرهاشم حسینی در مسابقات حاضر بود به مدال طلا می‌رسید و این بحث‌ها را بعد از این اتفاقات مطرح می‌کنیم. قبل از المپیک لندن همه می‌گفتند یوسف کرمی به مدال طلای المپیک می‌رسد.  اگر قبل از این مسابقات اتفاقی می‌افتاد که من در المپیک حاضر نمی‌شدم همه می‌گفتند که ما یک مدال طلا را از دست دادیم، اما من در المپیک لندن بازی کردم و دو بازی اول خود را باختم.

کرمی در ادامه بیان کرد: حمید سوریان در المپیک ۲۰۱۶ به عنوان قهرمان دوره گذشته در مسابقات حاضر شد، اما  از دور مسابقات حذف شد یا چه کسی فکر می‌کرد بهداد سلیمی در المپیک ریو اوت شود؟ میرهاشم حسینی بازیکن بسیار خوبی است، اما باید واقعیت‌ها را ببینیم. عرفان ناظمی اگر در مسابقات حاضر می‌شد نیز شانس کمی برای کسب مدال داشت. او در وزن شش در مسابقات انتخابی مغلوب بازیکن تازه‌واردی به نام مهران برخورداری شد و بعد تصمیم گرفته شد در وزن هفتم اعزام شود.

دارنده مدال برنز المپیک آتن اظهار داشت: ناظمی از لحاظ فیزیکی، قدرت بدنی و فنی شرایط حضور در وزن هفتم را ندارد و سابقه‌ای نیز در این وزن ندارد، اما ما تصمیم گرفتیم او را در وزن هفتم اعزام کنیم. بخشی نیز سابقه بازی در وزن پنجم را نداشت که در این وزن اعزام شد. پلنگ‌افکن توانایی‌های خود را در ایران نشان داد و موفق شد با شکست فرزان عاشورزاده که قهرمان جهان است به مسابقات اعزام شود، اما شرایط مسابقات جهانی متفاوت است.

کرمی خاطر نشان کرد: پلنگ‌افکن در حالی مغلوب بازیکنی از مصر شد که می‌توانست به پیروزی برسد. آرمین هادی‌پور بازیکن خوبی است اما او نیز مغلوب قهرمان المپیک نوجوانان شد که تازه به رده بزرگسالان آمده است. گفته شده است دلیل شکست هادی‌پور دیر اعزام شدن است، اما اگر این موضوع تنها دلیل باخت او بود باید در دورهای ابتدایی حذف می‌شد.

وی در خصوص رتبه دوازدهمی تکواندو ایران گفت: دو بازیکن ما در مسابقات حاضر نشدند اما ۶ بازیکن دیگر ما چه عملکردی داشتند؟ سجاد مردانی بازی دوم خود را باخت و امیرمحمد بخشی به عنوان قهرمان نوجوانان و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی حذف شد. آرمین هادی‌پور نسبت به دوره گذشته افت کرده بود و پلنگ‌افکن نیز با شکست مقابل مصر از دور مسابقات کنار رفت.

دارنده دو مدال طلا بازی‌های آسیایی با ابراز ناراحتی از دوازدهمی تیم ملی عنوان کرد: قبل از مسابقات گفتم که اگر در جایگاه سوم دنیا قرار بگیریم با جان و دل به استقبال تیم خواهم رفت و از آنها تقدیر خواهم کرد. این در حالی بود که مربیان از قهرمانی دنیا و کسب سومین ستاره صحبت می‌کردند. بسحاق از آنالیز رقبا صحبت کرده بود و حالا باید از او پرسید چه آنالیزی انجام شده بود که این نتایج رقم خورد.

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

لیگ برتر کاراته وان؛ گنج زاده طلا گرفت، کریمی، عسگری و اباذری نقره

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۵:۰۶

تیم ایران موفق شد یک طلا و ۳ نقره در چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کسب کند و با احتساب ۴ برنز عدد مدالهای ایران به ۸ رسید.

لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹؛ چهار بر نز برای دختران و پسران ایرانی

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۰:۰۹

در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹ چین، چهار دختر و پسر ایرانی مدال برنز گرفتند. 

گرندپری تکواندو؛ حذف زودهنگام هادی پور ، پایان کار ایران با یک طلا و برنز

۲۰۱۹/۰۶/۰۸ ۱۴:۵۹

آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – رم با واگذاری نتیجه برابر نایب قهرمان جهان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال، حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

۲۰۱۹/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۱

در پایان مبارزات روز نخست لیگ برتر کاراته وان چین ۴ نماینده کاراته ایران به دیدار رده بندی و فینال راه یافتند.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد