یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

به گزارش هوادار، یوسف کرمی در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: واقعا پتانسیل تکواندو ایران خیلی بالاتر از نتایج مسابقات این دوره بود. مربیان ما قبل از مسابقات شرایط را فوق‌العاده ارزیابی می‌کردند و فرهادیان، مدیر سازمان تیم‌های ملی نیز از طراحی پیراهنی با سه ستاره و کسب سومین مقام قهرمانی جهان صحبت می‌کرد، اما در عمل چیزی ندیدیم. بچه‌های ما را از لحاظ بدنی مشکل و از لحاظ فنی فوق‌العاده ایراد داشتند. به عنوان یک کارشناس این صحبت‌ها را مطرح می کنم، هر چند که به دوستان برخواهد خورد، اما اعتقاد دارم باید واقعیت‌ها را مطرح کرد، حتی اگر به ضرر من باشد.

دارنده دو مدال طلا و دو مدال برنز مسابقات جهانی خاطر نشان کرد: همیشه سعی کردم واقعیت‌ها را بگویم، چرا که عضو این خانواده هستم و دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد و در جایگاه دوازدهم دنیا قرار بگیرد. وقتی امروز شنیدم دوازدهم دنیا شدیم واقعا ناراحت شدم. در مسابقات این دوره کشورهایی مانند ایتالیا، چین، روسیه و آذربایجان طلا گرفتند و ما که همیشه طلا داشتیم به یک مدال طلا هم نرسیدیم.

وی  در خصوص عملکرد بازیکنان گفت: سروش احمدی بازیکن زحمت‌کش و مودبی است، اما او در راه حضور در مسابقه نهایی کشورهایی مانند لبنان، عربستان و اندونزی را شکست داد. جواد آچاپ حریف نیمه‌نهایی او نیز سالیان پیش به مقام قهرمانی جهان رسیده است و اینکه عنوان می‌شود او قهرمان جهان است به نوعی فرافکنی صورت گرفته است. اینکه دوستان باید از عملکرد تیم ملی دفاع کنند ایرادی ندارد، اما نباید به مردم دروغ بگویم. جواد آچاپ در سالیان اخیر چه مدال‌هایی گرفته است که می‌گویم قهرمان جهان است.

کرمی افزود: احمدی تمام تلاش خود را انجام داد، اما در دیدار فینال از لحاظ بحث فنی فوق‌العاده ضعیف بود و با اختلاف نیز مغلوب حریف خود شد. بقیه بچه‌ها نیز به کسانی باختند که اکثر رقبای آنها نیز در دور بعد مسابقات حذف شدند. سجاد مردانی در مقابل سیکوئرا برزیلی که دارنده مدال برنز المپیک است مغلوب شد، اما مردانی نیز قهرمان گرند اسلم و نایب قهرمان جهان است.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: مهران برخورداری مغلوب طاهر گولکی شد که در سال ۲۰۱۳ در مکزیک قهرمان جهان شد و در سالیان اخیر مدال مهمی را کسب نکرده است. بعد از برد برخورداری نیز طاهر گولک به شکل بدی از دور مسابقات کنار رفت. امیر محمد بخشی مغلوب تکواندوکار اسپانیایی شد که او نیز فینالیست نشد. بخشی بازیکن فوق‌العاده خوبی است اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که نتوانست توانایی خود را نشان بدهد.

وی در خصوص عدم صدور روادید میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی عنوان کرد: اصلا نمی‌توانیم بگویم اگر میرهاشم حسینی در مسابقات حاضر بود به مدال طلا می‌رسید و این بحث‌ها را بعد از این اتفاقات مطرح می‌کنیم. قبل از المپیک لندن همه می‌گفتند یوسف کرمی به مدال طلای المپیک می‌رسد.  اگر قبل از این مسابقات اتفاقی می‌افتاد که من در المپیک حاضر نمی‌شدم همه می‌گفتند که ما یک مدال طلا را از دست دادیم، اما من در المپیک لندن بازی کردم و دو بازی اول خود را باختم.

کرمی در ادامه بیان کرد: حمید سوریان در المپیک ۲۰۱۶ به عنوان قهرمان دوره گذشته در مسابقات حاضر شد، اما  از دور مسابقات حذف شد یا چه کسی فکر می‌کرد بهداد سلیمی در المپیک ریو اوت شود؟ میرهاشم حسینی بازیکن بسیار خوبی است، اما باید واقعیت‌ها را ببینیم. عرفان ناظمی اگر در مسابقات حاضر می‌شد نیز شانس کمی برای کسب مدال داشت. او در وزن شش در مسابقات انتخابی مغلوب بازیکن تازه‌واردی به نام مهران برخورداری شد و بعد تصمیم گرفته شد در وزن هفتم اعزام شود.

دارنده مدال برنز المپیک آتن اظهار داشت: ناظمی از لحاظ فیزیکی، قدرت بدنی و فنی شرایط حضور در وزن هفتم را ندارد و سابقه‌ای نیز در این وزن ندارد، اما ما تصمیم گرفتیم او را در وزن هفتم اعزام کنیم. بخشی نیز سابقه بازی در وزن پنجم را نداشت که در این وزن اعزام شد. پلنگ‌افکن توانایی‌های خود را در ایران نشان داد و موفق شد با شکست فرزان عاشورزاده که قهرمان جهان است به مسابقات اعزام شود، اما شرایط مسابقات جهانی متفاوت است.

کرمی خاطر نشان کرد: پلنگ‌افکن در حالی مغلوب بازیکنی از مصر شد که می‌توانست به پیروزی برسد. آرمین هادی‌پور بازیکن خوبی است اما او نیز مغلوب قهرمان المپیک نوجوانان شد که تازه به رده بزرگسالان آمده است. گفته شده است دلیل شکست هادی‌پور دیر اعزام شدن است، اما اگر این موضوع تنها دلیل باخت او بود باید در دورهای ابتدایی حذف می‌شد.

وی در خصوص رتبه دوازدهمی تکواندو ایران گفت: دو بازیکن ما در مسابقات حاضر نشدند اما ۶ بازیکن دیگر ما چه عملکردی داشتند؟ سجاد مردانی بازی دوم خود را باخت و امیرمحمد بخشی به عنوان قهرمان نوجوانان و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی حذف شد. آرمین هادی‌پور نسبت به دوره گذشته افت کرده بود و پلنگ‌افکن نیز با شکست مقابل مصر از دور مسابقات کنار رفت.

دارنده دو مدال طلا بازی‌های آسیایی با ابراز ناراحتی از دوازدهمی تیم ملی عنوان کرد: قبل از مسابقات گفتم که اگر در جایگاه سوم دنیا قرار بگیریم با جان و دل به استقبال تیم خواهم رفت و از آنها تقدیر خواهم کرد. این در حالی بود که مربیان از قهرمانی دنیا و کسب سومین ستاره صحبت می‌کردند. بسحاق از آنالیز رقبا صحبت کرده بود و حالا باید از او پرسید چه آنالیزی انجام شده بود که این نتایج رقم خورد.

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۴۴

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی جودو امروز در بیانیه‌ای جودوی ایران را تعلیق کرد.

بازداشت رئیس فدراسیون بوکس به دلیل شکایت سرپرست پیشین تیم ملی

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۳:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون بوکس در راستای اجرای حکم کیفری، جلب و بازداشت شد.

رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه سپتامبر اعلام شد

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ ۰۹:۴۶

هوادار گزارش می دهد، جدیدترین رنکینگ جهانی پاراتکواندو از سوی فدراسیون اعلام شد که در این رنکینگ هوگوپوشان کشورمان موفق شدند جایگاه خود را حفظ نمایند.

کاتا قهرمانی جهان| نمایندگان ایران از فردا به روی تاتامی می روند

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۱۱:۵۶

هوادار گزارش می دهد، مسابقات قهرمانی جهان کاتا از امروز (سیزدهم شهریور ماه) به میزبانی کره جنوبی آغاز شده و نمایندگان کشورمان از فردا به روی تاتامی خواهند رفت.

جودو قهرمانی جهان| ملایی از رسیدن به فینال بازماند/ جدال سعید برای مدال برنز

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۵:۵۵

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نیمه نهایی مسابقات جهانی جودو با شکست مقابل حریف بلژیکی از رسیدن به فینال بازماند.

جودو قهرمانی جهان| جدال ملایی و نماینده بلژیک روی تاتامی توکیو در نیمه نهایی

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نیمه نهایی مسابقات جهانی جودو باید به مصاف کاسی موتیزا بلژیکی برود.

نماینده پرتغال مقابل ملایی ایپون شد/ جدال حساس سعید با خالمورزائف

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۲

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در سومین مبارزه موفق شد نماینده پرتغال را در مسابقات جهانی توکیو ایپون کند.

ملایی نماینده جودو ایران فردا به روی تاتامی می‌رود

۱۳۹۸/۰۶/۰۵ ۱۶:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان فردا(چهارشنبه) در چارچوب مسابقات قهرمانی جهان به روی تاتامی خواهد رفت.

جام‌جهانی تکواندو| تیم میکس کشورمان با صعود به دیدار پایانی المپیکی شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، در روز پایانی رقابت‌های جام‌جهانی تکواندو، تیم میکس تکواندو کشورمان با برتری در دیدار نیمه‌نهایی ضمن صعود به دیدار پایانی، مجوز حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو...

جوانان ووشوی ایران نایب قهرمان آسیا شدند

۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۱۲:۳۷

هوادار گزارش می دهد، تیم جوانان ووشوی ایران به مقام نایب قهرمانی رقابت های آسیایی برونئی دست یافت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد