• رشته ورزشی: کشتی

المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛ مسابقات گزینشی برای کسب سهمیه اعلام شد

کشتی گیران دنیا در اولین گام در شهر نورسلطان قزاقستان سهمیه حضور در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب می کنند.
المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛  مسابقات گزینشی برای کسب سهمیه اعلام شد

به گزارش هوادار و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پنج کشتی گیر برتر هر وزن (مجموعا شش نفر) در رقابت های جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی که شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می شود، مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست می آورند و در مجموع ۱۰۸ نفر (در شش وزن المپیکی) در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان در گام اول سهمیه این رویداد مهم را کسب می کنند.

همچنین اتحادیه جهانی کشتی ۵ مسابقه گزینشی دیگر را نیز برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ در نظر گرفته است که  شامل یک رقابت در هر قاره (رقابت های گزینشی قاره آسیا روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه سال ۹۹ در یکی از شهرهای "شی آن" چین، اولان باتور مغولستان یا پیونگ چانگ کره جنوبی) و مسابقات گزینشی جهانی روزهای  ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۹ در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان می باشد.
با توجه به اعلام اتحادیه جهانی در هر وزن ۱۶ کشتی گیر مجوز حضور در بازی های المپیک را دارند که این نفرات از بین کشتی گیران برتر رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و پنج مسابقه گزینشی فوق(چهار مسابقه قاره ای و یک رقابت جهانی) انتخاب خواهند شد. مسابقات گزینشی جهانی نسبت به المپیک ریو یک مرحله کمتر شده است.

در نظر گرفتن ۱۶ نفر برای هر وزن رقابت های کشتی المپیک توکیو شانس حضور کشتی گیران مدعی را نسبت به المپیک ریو حدود ۲۰ درصد کاهش داده است.
رقابت های کشتی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن روزهای ۱۲ تا ۱۸ مردادماه سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.