• رشته ورزشی: ورزش های رزمی

نماینده پرتغال مقابل ملایی ایپون شد/ جدال حساس سعید با خالمورزائف

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در سومین مبارزه موفق شد نماینده پرتغال را در مسابقات جهانی توکیو ایپون کند.
نماینده پرتغال مقابل ملایی ایپون شد/ جدال حساس سعید با خالمورزائف

به گزارش هوادار، رقابت‌های جودو قهرمانی جهان در حالی از روز یکشنبه سوم شهریورماه به میزبانی کشور ژاپن و در شهر توکیو آغاز شده است که در این دوره از مسابقات ۸۶۰ جودوکار از ۱۴۸ کشور برای رقابت در این مسابقات ثبت نام کرده‌اند. از این تعداد ۵۱۹ جودوکار در بخش مردان و ۳۴۱جودوکار در بخش زنان به مدت ۸ روز به رقابت خواهند پرداخت.

سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان، امروز(چهارشنبه) بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل "موتی اشرف" نماینده مراکش و نفر سوم آفریقا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت و توانست مقابل این حریف به برتری برسد. ملایی  دور سوم به مصاف "کارلوس لوز" از  پرتغال رفت و موفق شد این حریف پرتغالی را ایپون کرد. ملایی در مرحله بعدی این رقابت‌ها بای به مصاف "خسن خالمورزائف" روسی برود. سعید ملایی تا به حال دو بار به مصاف این جودوکار رفته است. جودوکار روس در مبارزه نخست خود در المپیک ریو برابر ملایی به پیروزی دست یافت و نماینده کشورمان در دیدار رده بندی گرند اسلم پاریس این حریف را شکست داد. 

مهر ماه گذشته سعید ملایی در شهر باکو کشور جمهوری آذربایجان در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم کشورمان با پیروزی برابر نماینده ژاپن توانست پس از ۱۵ سال ایران را صاحب مدال طلای جهان کند.