• رشته ورزشی: سایر رشته‌ها

پیشکسوت وزنه‌برداری: کسی سراغی از ما نمی گیرد

دانیل گورگیزنژاد، دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی بانکوک این روزها در گوشه خانه‌اش در مهر شهر کرج زندگی را سپری می‌کند و از اینکه از دنیای وزنه‌برداری دور افتاده ناراحت است.
 پیشکسوت وزنه‌برداری: کسی سراغی از ما نمی گیرد

سرویس وزنه برداری ورزشی-   دانیل گورگیزنژاد، پیشکسوت وزنه‌برداری و دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی بانکوک درباره شرایط این روزهایش گفت: در خانه کوچکم در مهرشهر کرج هستم و هر روز با خرید روزنامه از اخبار ورزشی به ویژه وزنه‌برداری مطلع می‌شوم.

وی ادامه داد: هرازگاهی نصرالله دهنوی با من تماس می‌گیرد و از واریز 200 هزار تومان حقوقی که فدراسیون وزنه‌برداری به من پرداخت می‌کند اطلاع می‌دهد. دوستان و پیشکسوتان وزنه‌بردار قدیمی خود را زیاد نمی‌بینم، با اینکه با آمدن مرادی خیلی از پیشکسوتان در فدراسیون وزنه‌برداری دور هم جمع شده‌اند، اما تاکنون هیچ کس از فدراسیون سراغی از من نگرفته است.

گورگیزنژاد که در نوزدهمین دوره بازی‌های المپیک 1968 مکزیکوسیتی همراه با محمد نصیری، پرویز جلایر، نصرالله دهنوی در مسابقات وزنه‌برداری شرکت کرده بود درباره شرایط این روزهای وزنه‌برداری کشور گفت: بعد از 18 سال تمرین و سعی و تلاش مداوم توانستم به مدال بازی‌های آسیایی برسم. آن زمان دوپینگ ما مصرف میوه‌های دارای ویتامین بود. در حال حاضر جوانها می‌خواهند خیلی زود راه صد ساله را یک شبه طی کنند، همین است که خیلی وقت‌ها می‌شنویم که وزنه‌بردارها به خاطر دوپینگ از مسابقات حذف شده‌اند.

وی تصریح کرد: کسب مقام در المپیک به زحمت به دست می‌آید و به سادگی نیست، سال‌ها باید تلاش کرد. همه ورزشکاران باید با تلاش و سرلوحه قرار دادن جوانمردی به مدال المپیک برسند. خیلی دوست دارم که از نزدیک در جریان اتفاقات وزنه‌برداری کشور باشم، اما تاکنون نه پیشکسوتان و نه شخصی از فدراسیون از من دعوت نکرده است، روزنامه و تلویزیون تنها راه‌هایی است که از طریق آنها می‌توانم در جریان اخبار وزنه‌برداری قرار بگیرم.