غرور ایرانی؛ تبریک قهرمانی با سالتوی مربی!

به گزارش هوادار، المپیک ۲۰۱۲ لندن صحنه ای باشکوه از حضور درخشان کشتی فرنگی ایران بود. قاسم رضایی پسر آملی وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با صلابت و امید پا به عرصه مسابقات المپیک لندن گذاشته بود تا برای اولین بار مدال خوش رنگی از مسابقات المپیک را سهم خود و کاروان ورزش ایران کند. رضایی با شکست حریفانی از کوبا، ارمنستان و ترکیه به فینال المپیک رسید تا با حریفی دست و پنجه نرم کند که رقیب اصلی ایران در این مسابقات بود. رقیب قاسم رضایی کسی نبود جز رستم توتروف از روسیه که با پشت سر گذاشتن حریفانی از بلاروس، سوئد و آذربایجان به فینال المپیک رسیده بود. در وقت اول کشتی، رضایی و حریف روس فنی رد و بدل نشد تا داور فنلاندی با اعلام اخطار برای توتروف در صدد باز کردن گره این کشتی سخت و حساس برآید. توتروف روس که با بدنی ساخته و پرداخته به این میادین آمده بود در خاک نیز قرص و محکم بود و می خواست با برخاستن و فرار از دست قاسم رضایی به امتیاز برسد که دلاور ایرانی با پیش اندازی موثر، حریف را در بیرون از تشک خاک کرد تا به اولین امتیاز برسد. امتیاز با ارزش رضایی به مذاق روسها خوش نیامد تا در خواست چلنج کنند و فیلم بازبینی شود. در نهایت با تائید قاضی تشک و ناظر داوری، امتیاز رضایی تائید شد تا روسها دومین امتیاز را هم به سبب باطل شدن چلنج از دست بدهند و وقت اول کشتی با امتیاز ۲ بر صفر به سود دلاور کشورمان تمام شود. نکته جالب این مبارزه حضور قاسم رضایی با ابرو و پیشانی زخمی بود که مبارزه را برای وی دشوارتر می کرد. پس از استراحت ۳۰ ثانیه، وقت دوم کشتی آغاز شد تا این جدال سخت و حساس ادامه پیدا کند. در وقت دوم نیز امتیازی رد و بدل نشد تا این بار با دستور داور تشک، رضایی در خاک توتروف روس بنشیند و سرنوشت طلای المپیک با این اخطار مشخص شود. رضایی جانانه در خاک توتروف دوام آورد تا حریف سرسخت روس موفق به دریافت امتیاز نشود. در نهایت این رضایی بود که با پشت سرگذاشتن این مبارزه دشوار به طلای خوش رنگ مسابقات المپیک لندن برسد. این سومین مدال طلای کاروان کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن بود تا ایران با اقتدار به قهرمانی کشتی فرنگی المپیک نیز دست یابد. در انتهای مسابقه و پس از سوت پایان کشتی، رسول جزینی مربی قاسم رضایی او را در آغوش گرفت و با سالتویی زیبا قهرمانی او را تبریک گفت. قاسم رضایی با پرچم پرافتخار ایران در سالن کشتی دور افتخار زد تا برای سومین بار پرچم سه رنگ ایران در لندن به اهتزاز درآید.

افزودن نظر

اخبار کشتی

احکام ۳ کشتی گیر دوپینگی اعلام شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۵:۳۷

هوادار گزارش می دهد، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، احکام ۳ کشتی گیر را اعلام کرد.

نامه صالحی‌امیری به اتحادیه جهانی کشتی برای تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۲:۴۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به رئیس اتحادیه جهانی کشتی خواستار تائیدیه تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی شد.

قهرمان کشتی فرنگی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۰۸:۱۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان گرانقدر کشتی فرنگی کشورمان که درگیر بیماری کرونا شده، به بیمارستان مسیح دانشوری که ویژه بیماران کرونایی است، منتقل شد.

یزدانی به بازار بزرگ ایران پیوست

۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک برای فصل جدید لیگ برتر به تیم بازار بزرگ ایران پیوست.

بازار بزرگ ایران ۱۲ کشتی گیر را جذب کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۵:۲۳

هوادار گزارش می دهد، مسئولان تیم بازار بزرگ ایران قرارداد ۱۲ کشتی گیر را برای شرکت در لیگ برتر کشتی آزاد ثبت کردند.

با درخواست محمدی؛ حضور مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ ممنوع شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۳:۰۸

هوادار گزارش می دهد، مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ برتر این رشته حضور نخواهند داشت.

سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون کشتی در حکمی مجتبی عامری را بعنوان سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان منصوب کرد.

ادامه فعالیت کشتی گیران برای کمک به مردم مناطق محروم

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۴:۵۵

هوادار گزارش می دهد، فعالیت کشتی گیران در قالب موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) برای کمک به مردم مناطق محروم همچنان ادامه دارد.

رئیس هیأت کشتی مازندران مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، با رأی اعضای مجمع عسکری محمدیان بعنوان رئیس جدید هیأت کشتی استان مازندران انتخاب شد.

سرپرست هیأت کشتی خوزستان منصوب شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۳:۱۷

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس فدراسیون کشتی، اردوان صاحب بعنوان سرپرست هیأت استان خوزستان منصوب شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد