غرور ایرانی؛ تبریک قهرمانی با سالتوی مربی!

به گزارش هوادار، المپیک ۲۰۱۲ لندن صحنه ای باشکوه از حضور درخشان کشتی فرنگی ایران بود. قاسم رضایی پسر آملی وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با صلابت و امید پا به عرصه مسابقات المپیک لندن گذاشته بود تا برای اولین بار مدال خوش رنگی از مسابقات المپیک را سهم خود و کاروان ورزش ایران کند. رضایی با شکست حریفانی از کوبا، ارمنستان و ترکیه به فینال المپیک رسید تا با حریفی دست و پنجه نرم کند که رقیب اصلی ایران در این مسابقات بود. رقیب قاسم رضایی کسی نبود جز رستم توتروف از روسیه که با پشت سر گذاشتن حریفانی از بلاروس، سوئد و آذربایجان به فینال المپیک رسیده بود. در وقت اول کشتی، رضایی و حریف روس فنی رد و بدل نشد تا داور فنلاندی با اعلام اخطار برای توتروف در صدد باز کردن گره این کشتی سخت و حساس برآید. توتروف روس که با بدنی ساخته و پرداخته به این میادین آمده بود در خاک نیز قرص و محکم بود و می خواست با برخاستن و فرار از دست قاسم رضایی به امتیاز برسد که دلاور ایرانی با پیش اندازی موثر، حریف را در بیرون از تشک خاک کرد تا به اولین امتیاز برسد. امتیاز با ارزش رضایی به مذاق روسها خوش نیامد تا در خواست چلنج کنند و فیلم بازبینی شود. در نهایت با تائید قاضی تشک و ناظر داوری، امتیاز رضایی تائید شد تا روسها دومین امتیاز را هم به سبب باطل شدن چلنج از دست بدهند و وقت اول کشتی با امتیاز ۲ بر صفر به سود دلاور کشورمان تمام شود. نکته جالب این مبارزه حضور قاسم رضایی با ابرو و پیشانی زخمی بود که مبارزه را برای وی دشوارتر می کرد. پس از استراحت ۳۰ ثانیه، وقت دوم کشتی آغاز شد تا این جدال سخت و حساس ادامه پیدا کند. در وقت دوم نیز امتیازی رد و بدل نشد تا این بار با دستور داور تشک، رضایی در خاک توتروف روس بنشیند و سرنوشت طلای المپیک با این اخطار مشخص شود. رضایی جانانه در خاک توتروف دوام آورد تا حریف سرسخت روس موفق به دریافت امتیاز نشود. در نهایت این رضایی بود که با پشت سرگذاشتن این مبارزه دشوار به طلای خوش رنگ مسابقات المپیک لندن برسد. این سومین مدال طلای کاروان کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن بود تا ایران با اقتدار به قهرمانی کشتی فرنگی المپیک نیز دست یابد. در انتهای مسابقه و پس از سوت پایان کشتی، رسول جزینی مربی قاسم رضایی او را در آغوش گرفت و با سالتویی زیبا قهرمانی او را تبریک گفت. قاسم رضایی با پرچم پرافتخار ایران در سالن کشتی دور افتخار زد تا برای سومین بار پرچم سه رنگ ایران در لندن به اهتزاز درآید.

افزودن نظر

اخبار کشتی

بنا: باید نگاه مثبتی به تعویق المپیک داشت/ این اتفاق به سود تیم کشتی آزاد هم شد

۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۲:۰۷

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تیم جوانی را در اختیار داریم و با تعویق المپیک فرصت خوبی برای کسب تجربه بدست آمد.

سوریان: برای برگزاری اردوها منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم/ مدیریت از کشتی گرفتن سخت تر است

۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۱۱

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش، تمامی فعالیت های کشتی در کشور لغو شده و برای برگزاری اردوها منتظر تصمیم این ستاد هستیم.

بیانیه لالوویچ درباره کشتی انتخابی المپیک: درباره مسابقات معوقه تصمیم گیری می کنیم

۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۱:۰۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس اتحادیه جهانی کشتی درخصوص المپیک توکیو با ارسال بیانیه ای اعلام کرد در مورد رقابت های کشتی گزینشی معوقه، تصمیم گیری خواهد شد.

پرداخت بخشی از طلب داوران کشتی بعد از ۱۰ سال

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۴:۴۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون کشتی بخش دیگری از حق الزحمه های معوقه داوران کشتی کشور را پس از ۱۰ سال پرداخت کرد.

سنگ مزار جهان پهلوان تختی نوسازی شد

۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، با پیگیری فدراسیون کشتی، سنگ قبر جهان پهلوان تختی نوسازی شد.

پدر یزدانی در بیمارستان بستری شد/ قهرمان المپیک مشکلی ندارد

۱۳۹۸/۱۲/۲۸ ۱۲:۱۳

هوادار گزارش می دهد، پدر یزدانی به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان بستری است اما این بیماری به قهرمان المپیک سرایت نکرده.

رنگرز: در فدراسیون کسی کرونا ندارد/ بنا به دلیل مشکل شخصی در جلسه حضور نیافت

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۱۲:۰۴

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: مصدومیت یزدانی برطرف شده است و بزودی برروی تشک حاضر می‌شود.

لالوویچ: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است/ در تلاشیم راه حلی منطقی پیدا کنیم

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ ۱۰:۵۸

هوادار گزارش می دهد، رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است.

محرومیت ۲ ساله گیوی از مربیگری/گرایی‌ها جریمه نقدی شدند

۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۱۰:۲۹

هوادار گزارش می دهد، کمیته انضباطی فدراسیون کشتی، رأی خود را در مورد اتفاقات وزن ۷۲ کیلوگرم رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در شیراز اعلام کرد.
 

آغاز تمرینات تیم های ملی منوط به تصمیم اتحادیه جهانی کشتی

۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۱۳:۵۴

هوادار گزارش می دهد، برگزاری تمرینات تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک منوط به تصمیمات آتی اتحادیه جهانی کشتی است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد